אינטרקום לבית משותף

 אינטרקום לבית משותף

הנו א’ ב’ של כל בניין, כיוון שלכל בניין מגורים יש שער שמונע כניסה של אורחים לא רצויים. באופן שכזה ניתן להיות רגועים ובטוחים שזרים לא יפלשו לבניין ושהפרטיות תישמר. אם כך השאלה הנותרת היא איזה אינטרקום לבית משותף לרכוש. כיום יש מגוון סוגים אשר נבדלים אחד מהשני לפי איכות החומרים שלהם, אופציות השימוש, האביזרים הנלווים השונים, וכמובן לפי רמת המחירים השונים.
כרטיס ביקור
לרוב נהוג שהאינטרקום מגיע עם הבניין, כך שאין צורך לקבל החלטה משותפת של כל הדיירים, אך לעיתים כאשר נעשים שיפוצים בבניין, הדיירים מנצלים את ההזדמנות לטובת החלפת האינטרקום, לטובת שדרוג פונקציונאלי ועיצובי. מפתיע לגלות, אך כאשר אנשים בוחנים את האינטרקום, לא פעם הם מעדיפים את השיקול העיצובי על פני השיקול הפרקטי. אין להתעלם מהעובדה שהאינטרקום נמצא בחזית הבניין והוא מהווה את כרטיס הביקור של באי הבניין, אך יחד עם זאת, יש לתת עדיפות למגוון הפונקציות ולאופי התפעול שהמערכת מציעה.
פונקציות

אם פעם אינטרקום לבית היה סה”כ מערכת סגורה המאפשרת דיבור ופתיחת המנעול החשמלי בדלת הראשית, הרי שכיום הדברים הרבה יותר משוכללים, כך שגם ניתן להיעזר בצג דיגיטלי אשר מאפשר עוד מהבית לראות את האורח המבקש להיכנס, ניתן לפתוח ע”י קודן כניסה ביומטרי העושה שימוש בטביעת האצבע, יש פתיחה ע”י זיהוי קרנית העין, יש אופציה דיגיטלית למצוא את הדייר הרצוי ועוד.
בחירה
כאשר בוחרים אינטרקום עבור בית משותף, ישנה חשיבות לוודא שהוא מגיע עם שירותי התקנה ואחריות, כלומר שמדובר ברכישה מחברה שמעניקה את כל השירותים הנחוצים. באופן שכזה יש כתובת אחידה לכל צרה, ניתן להיות רגועים ואף לברר לגבי רזומה החברה. כמו כן תמיד יש לראות מספר אופציות ולערוך השוואת. לבסוף תמיד מומלץ להתייעץ עם החברה לגבי ההתאמה המדויקת ביותר שנגזרת מצרכי הדיירים. כך למשל אם יש בניין בו יש אנשים עם מגבלות כלשהן, (למשל קוצר ראייה), ניתן להתחשב בהם ולבחור באינטרקום עם אופציה קולית, או באחד עם כפתורים יותר גדולים וברורים.

מה מאפשרת מערכת אינטרקום לבית משותף?

מערכת אינטרקום לבית משותף כוללת קודן, המאפשר כניסה לבניין רק לבעלי הדירות בו. הכוונה היא שיש מוסכמה לגבי קוד הכניסה, או שישנם קודים מותאמים שונים בין הדיירים. עובדה זו חוסכת את הטרחה והסרבול המיותר שבנשיאת מפתח שלא לצורך, מפני שכיום ישנה התקדמות טכנולוגית רבה מאד בתחום האבטחה, וניתן להתנהל בחופשיות רבה יותר. עם התקנת מערכת אינטרקום לבית משותף, יוכלו כל דיירי הבית ליהנות באופן שווה מאותה חופשיות שהקדמה מאפשרת לכולנו, ולהפוך את שגרת יומם לנוחה מאד. בנוסף, במערכות אינטרקום לבתים משותפים ישנן אופציות הרחבה לפאנל, שיכול להגיע למספר רב של דירות. פאנל זה מגיע עם תצוגה דיגטאלית המאפשר לדפדף בין שמות הדיירים המתגוררים בבניין, וכך ההתמצאות בקרב אורחי הדיירים גדלה, והדבר מאפשר נוחות רבה לכל הצדדים.

אפשרות נוספת ויותר מתקדמת היא חיבור של מערכת האינטרקום לקו הטלפון בבית. המשמעות היא שבמקום לחבר את האינטרקום לשפופרת, מחברים אותו למתאם טלפוני שמתקשר עם קו הטלפון בבית, כך שברגע שמישהו לוחץ על הפאנל מבחוץ, הצלצול נשמע בטלפון הביתי.

האפשרות הזו חוסכת את הצורך לקום לשפופרת האינטרקום הייעודית ומאפשרת לקבל את השיחה מהאינטרקום לכל טלפון בבית. בנוסף, ניתן לחבר מתאם טלפוני ליותר מקו טלפון אחד.

התקנת אינטרקום לבית משותף – סוגים שונים של חיבורים
מערכת אינטרקום לבית משותף ניתנת לחיבור במגוון רחב של סוגי חיבורים ובין היתר: חיבור האינטרקום לאפרכסת – המערכת הקלאסית והמוכרת ביותר – למרות שכיום היא נחשבת ליותר מיושנת, עדיין ניתן להשיג אותה וליהנות מהתועלות שלה. חיבור אינטרקום לקו טלפון – נפוץ יותר במערכות לבתים פרטיים, בצורה כזאת, הצלצול של האינטרקום מגיע לטלפון.

סוג נוסף של חיבור הוא חיבור למסך – מדובר בעצם במערכת אינטרקום עם מצלמה המאפשרת לדיירים לא רק לשמוע את מי שמצלצל אלא גם לראות אותו דרך המסך. קיימים סוגים נוספים של חיבורים לדוגמא: מערכת אינטרקום המחוברת לרשת האינטרנט ועוד..

בשורה התחתונה, בכדי לבצע את הבחירה הטובה ביותר באותה מערכת אינטרקום לבית משותף, חשוב לשים דגש על רמת ההתאמה של המערכת לאותו הבניין, נוחות השימוש במערכת – בסופו של דבר, גם ילדים אמורים לתפעל את אותה מערכת אינטרקום לבית משותף. הפרטים הללו יסייעו לבצע את הבחירה המתאימה ביותר מבין החלופות הרבות המוצעות בתחום.

אינטרקום לבית משותף

כמו בנושאים אחרים הנוגעים למומחיות מקצועית, גם בהתקנה ובתיקון של מערכת האינטרקום מומלץ לפנות למתקינים מנוסים בהתקנת מערכות מתח נמוך שיעניקו לכם, מלבד התקנה מסודרת ובטוחה ותיקון מקצועי, גם אחריות למוצר שקיבלתם.

האחריות מתחילה בהקפדה של המתקין להתאים את המוצר למזג האוויר – במידה וחלק ממנה נמצא חשוף לכיפת השמיים, עובר בהדרכה מפורטת של מתקיני האינטרקום על תחזוקת המערכת החכמה וממשיכה בתמיכה זמינה של מתקיני האינטרקום בכל שעות היממה לתיקון תקלות אפשריות.

 

אינטרקום לבית משותף

רבים סבורים שכמו בתחומים רבים של אחזקת הבית – גם תקלות של מערכות אינטרקום ניתנות לעתים לטיפול בידי 'בעלי ידי זהב'. אך מכיוון שכיום מדובר במערכות מתקדמות, מבוססות טכנולוגיה חכמה, יותר מכדאי להשאיר את הטיפול במערכות הללו למקצוענים.

בית פרטי או בניין משותף שבו מותקנת מערכת אינטרקום – מערכת קולית או מערכת ויזואלית המשלבת מצלמה – הוא בית בטוח. בית שבו אפשר לגדל את הילדים בשקט ובשלווה מבלי לחשוש מפני כניסת לא רצויה של זרים שאינם מזוהים. 

פנל האינטרקום, בכניסה לבניין, משלב תאורה אחורית – הנשלטת על ידי תא פוטואלקטרי כך שגם בשעות החשיכה לא תיפגע נוחות השימוש של דייר או אורח בפנל האינטרקום.

כמו כן, פנל כניסה לבניין של מערכת אינטרקום כולל מצלמה צבעונית משולבת עם מלצלמה אינפרא-אדומה, לראייה מושלמת גם בשעות היום וגם בשעות הלילה ( אינטרקום מצלמה).

בפנל כניסה לבניין של מערכת אינטרקום ניתן לבצע חיפוש לפי שם משפחה בחיפוש אלפאבתי.

יש לברור בחיצים למעלה או למטה ולהקיש את האות הראשונה של שם המשפחה כפי שמופיע בכיתוב על מקשי המספרים בפנל. הקשת מספר לפי אות מתקבלת קבוצת שמות המשפחה לפי האות. יש לגלול את רשימת השמות בעזרת החיצים עד להגעת שם המשפחה הרצוי. שם המשפחה הרצוי יופיע באופן מודגש על ידי סמן מהבהב. כעת הקשה על מקש הסולמית תבצע קריאה לדייר או שם המשפחה הנבחר.

  • לייעוץ ולפרטים נוספים צרו קשר עם המומחים של לעידן מערכות תקשורת 054-6999087 03-5716044

 

    הכנס פרטים ותענה בהקדם

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    לוגו של וואטסאפ